seo-icerik

Seo İçerikleri ; Seo çalışmalarınızda başarılı olabilmeniz için aklınızdan hiç çıkarmamanız gereken en önemli detaylardan birisi, öncelikle arama motorları için değil ilk hedefiniz sitenize gelen ziyaretçileriniz için hazırladığınız içeriklerinizdir. Yazdığınız içerikler ilgi uyandırıcı, özgün ve en önemlisi sitenize gelen ziyaretçilerin incelemeye değer bulacakları seviyede faydalı ve yararlı olmasıdır. Konu içerisinde inceleyeceğimiz ilk husus ise özgün içerik ve eşsiz içerik meselesidir.

Özgün İçerik – Eşsiz İçerik

Söz konusu SEO olduğunda özgün içerik ve eşsiz içerik kavramları genelde aynı anlamlarda kullanılsa da aslında ikisi de birbirinden farklı kavramlar diyebiliriz. Özgün içerikten kastımız kendi ürettiğiniz, kopya olmayan içeriklerdir. Bütün içerikleriniz özgün olmalıdır. Eşsiz içerik ise başka sitelerde pek sık rastlanılmayan benzeri olmayan, bulunmayan türden içerikler olarak özetleyebiliriz.

Eşsiz içerikler, internette o konuyla yazdığınız içerikler zamanla arttığında eşsiz içerikleriniz özelliklerini kaybedecekler fakat buradaki en önemli detay ise eşsiz içerikleriniz özelliklerini kaybedene kadar siz çoktan arama motorlarında istediğiniz yerlere ulaşmış olursunuz.

İçerik Türleri

Üretilebilecek içerik türlerini kategorize etmeden önce, üretilecek içeriklerin sadece ilgi çekmek amacıyla yazılmaması gerektiğini belirtmekte fayda var. Bir takım yöntemlerle insanların web sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Fakat hazırladığınız içerik vadettiğini içermiyorsa, insanlar hayal kırıklığına uğrarlar ve kendilerini aldatılmış hissedebilirler. Bu durum web sayfanızın itibarını olumsuz yönde etkiler ve kötü bir imaj oluşmasına sebep olur.

Bunun yerine, yazınızı yazmadan önce araştırma yapmanız, yazınızı resim ve video gibi görsel unsurlarla zenginleştirmeniz en doğrusu olacaktır. Bu sayede sitenize gelen ziyaretçileriniz yazdığınız içeriklere emek verildiğini görür ve sitenize bu durum olumlu yönde etki sağlar iyi bir imaj bırakır.

Sitenize gelen ziyaretçilerin gerçekten faydalanabileceği içerikler üretmek önemlidir. Çünkü içerikte esas olan arama motorları değil, sitenize gelen okurlarınız, ziyaretçilerinizdir. Siz ne kadar içeriğinize dikkat ederseniz bununda doğru orantılı olarak ziyaretçilerinizde artacaktır.

İçerik Derinliği

Bir diğer önemli detay ise içeriğinizin derinliğidir. Sitenizdeki içeriklerin bir veya iki, en fazla üç tıklama ile ulaşabilecekleri bir sayfa olmalıdır. Bir içeriğe ulaşabilmek için dört veya daha fazla tıklama yapmak gerekiyorsa;bu içerikleriniz arama motorları tarafından yüksek önemde kabul edilmezler ve ilk sıralarda listelenme ihtimali düşük olur.

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz.
Lütfen adınızı giriniz.