E-Ticaret Firmalarında Seo’nun Önemi

0
679
eniyiseo-eticaret-firmalarinda-se-gorseli
E-Ticaret Firmalarında Seo'nun Önemi Görseli

E-TİCARET

Günümüzde birçok insanın vaktinin büyük bir çoğunluğu alışveriş yaparak geçtiği bir gerçek. E-ticaret ise bu işi oturduğumuz yerden hem daha pratik hem de ürün çeşitliliği ile kolaylaştırma yolunda bize büyük bir ölçüde yardımcı oluyor. Artık çoğu işletme sahibi daha geniş bir kitleye ulaşmak için online alışverişe yöneliyor ve internet kullanıcıları da artık mağaza mağaza gezmektense, istedikleri ürünü online alışveriş yoluyla hem daha uyguna bulabiliyor hem de hiçbir zahmete katlanmadan sahip olabiliyorlar.

SEO ÇALIŞMALARI

Online alışveriş yapan kişiler istedikleri ürünü arama motorlarında aradığında karşısına gelen ilk birkaç siteyi daha güvenilir buluyor ve bu sitelerden alışveriş yapmanın daha doğru olduğunu düşünüyorlar. Tam da bu sırada SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) devreye giriyor. Eğer sizin de bir e-ticaret siteniz varsa ya da edinmeyi düşünüyorsanız yapılan aramalarda sitenizin üst sıralarda gelebilmesi için sitenizi arama motorlarına uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir. Sitenizi arama motorlarına uyumlu hale getirdikten sonra arama motoru sonuç sayfalarında sıralamanız yükselmeye başlayacak, iyi ve sıkı bir çalışma ile de siteniz zamanla ilk sayfada çıkmaya başlayacaktır. Yani bir nevi arama motorlarının güvenilirliğini kazanmış olup siteniz herkes tarafından fark edilebilir olacaktır.

PEKİ, YA SONRA?

Arama motorlarının güvenini kazandıktan sonra daha fazla müşteriye ulaşmak için ek bir çaba sarf etmenize gerek olmayacak ve zamanla daha fazla kâra geçtiğinizi sizde fark edeceksiniz. Çünkü artık arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda geliyorsunuz ve müşteriler alacağı ürünü yazınca sizin sitenizde arama sonuçlarında çıkıyor olacak. Buradan sonrası ise müşteri memnuniyetine kalıyor, eğer müşterileriniz sizin sattığınız ürünlerinizden memnun ise onların siteye bıraktıkları yorumlar ve öneriler sayesinde sitenize gelen yeni ziyaretçilere güven verip alışveriş yapmalarında büyük etken olacaksınız. Ancak müşterileriniz sizden memnun değil ise ve sitenize girmeyi artık düşünmüyorlar ise sıralamanızın düşme olasılığı çok yüksektir.

Sizde eğer sitenizin arama motorlarında ön sıralarda gelmesi için bir SEO çalışması yapmayı düşünüyor ama doğru çalışmanın nasıl olduğunu bilmiyor iseniz bizi takipte kalın, vereceğimiz küçük ipuçları ile sitenizi arama motoru uyumlu hale getirin. Eğer verdiğimiz ipuçlarının sizin için yetersiz kaldığını düşünüyor ve daha profesyonel bir sonuç almak istiyorsanız size danışmanlık yapmamız için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın. 😉

eniyiseo.com-logo-header

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz.
Lütfen adınızı giriniz.